Що таке AMRAP тренування в CrossFit?

Колові тренування CrossFit

Що таке AMRAP?

As many round as possible (AMRAP) – виконати якнайбільше раундів за вказаний час.

Головна ціль цього тренування – боротися за кожний раунд і повтор за призначений час. Ще важливо вміти розраховувати затрати енергії, щоб постійно підтримувати високу інтенсивність роботи.

Заданий час тренування може бути різний. Як правило, не більше 20 хвилин.

Вправи можуть бути різної модальності (вид навантаження: силовий – W, гімнастичний – G, кардіо – М). Послідовність навантажень – довільна.

Інструктори, плануючи тренування, намагаються створити несподівану модальність, запропонувати різну степінь складності вправ, застосувати помірні ваги, продумати кількість повторів.

Ці тренування розвивають силову і загальну витривалість, спалюють велику кількість жиру без втрат м’язевих тканин, адаптують роботу серця до високих навантажень.

Важливим також є те, що виконується велика кількість роботи за одиницю часу. Це свідчить про велику потужність тренування і великі затрати енергії, що нещадно «палить» жир і формує досконале і функціональне тіло.

Приклад 1. Закінчити якнайбільше раундів за 20 хвилин.

  1. підтягувань.
  2. віджимань від підлоги.
  3. присідань без ваги.

Використані тільки гімнастичні вправи (G).

Приклад 2. AMRAP 12 хв.

  1. Поштовх штанги над головою від грудей 5 разів.
  2. Вистрибування на бокс висотою 70 см 5 разів.
  3. Бурпі зі стрибком через гриф штанги 5 разів

До цього виду тренування можна віднести Табату (20 сек. робота + 10 сек. відпочинок).

Такі високоінтенсивні тренування повинні проходити під контролем інструктора. Обов’язковим є масштабування для тих, хто тільки розпочав тренуватись в «Метаморфозі». Складність такого тренування компенсується відчуттям гордості за себе.